Ettore Giovanni ANDENNA : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 02-02-1987 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 02-02-1987 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (Italia)

Jäsen 

  • 15-05-1987 / 24-07-1989 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 21-01-1988 / 24-07-1989 : Suhteista Maltaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 15-05-1987 / 24-07-1989 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua