Bruno BOISSIÈRE : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 11-12-1991 / 26-01-1992 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 11-12-1991 / 18-07-1994 : Les Verts-Europe-Ecologie (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Valtuuskunta EY:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa

Jäsen 

  • 12-12-1991 / 14-01-1992 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Aluepolitiikkaa, aluesuunnittelua sekä suhteita alueellisiin ja paikallisiin
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Institutionaalisten asioiden valiokunta