Renée CONAN : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 11-12-1991 / 02-07-1992 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 11-12-1991 / 02-07-1992 : Les Verts-Europe-Ecologie (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 27-04-1992 / 02-07-1992 : Kalatalousvaliokunta

Jäsen 

  • 12-12-1991 / 14-01-1992 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren maiden sekä Euroopan talousyhteisön
  • 28-01-1992 / 27-04-1992 : Kalatalousvaliokunta

Varajäsen 

  • 12-12-1991 / 14-01-1992 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta