Raymond CHESA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Jäsen
  • 05-07-1995 / 28-12-1998 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen
  • 29-12-1998 / 19-07-1999 : Riippumattomat kansakuntien Euroopan puolesta -ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Ranska)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Tsekin tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 23-10-1997 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Tsekin tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 23-10-1997 / 19-07-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 29-12-1998 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta