Maren GÜNTHER : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 28-11-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 29-11-1994 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christlich-Soziale Union in Bayern e.V. (Saksa)

Varapuheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 29-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 03-04-1998 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta