Lilli GYLDENKILDE : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 20-12-1994 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen
  • 21-12-1994 / 05-01-1995 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä - Jäsen
  • 06-01-1995 / 19-01-1995 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Jäsen
  • 20-01-1995 / 14-01-1996 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 14-01-1996 : Socialistisk Folkeparti (Tanska)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Väliaikainen työllisyysvaliokunta
  • 21-07-1994 / 14-01-1996 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 21-07-1994 / 14-01-1996 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 16-03-1995 / 11-07-1995 : Valtuuskunta Euroopan talousalueen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa (VET)
  • 12-07-1995 / 14-01-1996 : Valtuuskunta Euroopan talousalueen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa (VET)
  • 12-07-1995 / 14-01-1996 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 14-01-1996 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta