Wolfgang ULLMANN : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Bündnis 90/die Grünen (Saksa)

Varapuheenjohtaja 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-07-1998 : Valtuuskunta EU:n ja Tsekin tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta