Frits CASTRICUM : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 03-02-1997 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 04-02-1997 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partij van de Arbeid (Alankomaat)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta

Varajäsen 

  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Slovakian tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta