Magda G.H. AELVOET : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 28-01-1997 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Puheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Anders gaan leven (Belgia)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan Unionin välisen sopimuksen yhteiskokouksessa (AKT-EU)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 19-01-1995 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 14-11-1995 / 15-01-1997 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa