Antonio GRAZIANI : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partito popolare italiano (Italia)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista ASEA:n jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Ukrainaan, Valko-Venäjään ja Moldovaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Ukrainaan, Valko-Venäjään ja Moldovaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Ukrainaan, Valko-Venäjään ja Moldovaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1997 / 31-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 31-01-1997 / 30-04-1997 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 10-07-1997 / 19-07-1999 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta