Laurens Jan BRINKHORST : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 14-06-1999 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 14-06-1999 : Democraten 66 (Alankomaat)

Varapuheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 14-06-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Budjettivaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 14-06-1999 : Budjettivaliokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 27-01-1997 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 14-06-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 14-06-1999 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 01-09-1997 / 14-06-1999 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta