María Jesús ARAMBURU DEL RÍO : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä - Jäsen
  • 06-01-1995 / 26-03-1996 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 26-03-1996 : Izquierda Unida-Iniciativa per Catalunya (Espanja)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 26-03-1996 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 13-02-1995 / 26-03-1996 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 12-07-1995 / 26-03-1996 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 13-02-1995 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 19-01-1995 / 26-03-1996 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta