Elisabeth GUIGOU : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 05-09-1994 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 06-09-1994 / 05-06-1997 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 05-06-1997 : Parti socialiste (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 21-07-1994 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Maghreb-maihin ja Pohjois-Afrikan arabivaltioiden liittoon vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Maghreb-maihin ja Pohjois-Afrikan arabivaltioiden liittoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Suhteista Maghreb-maihin ja Pohjois-Afrikan arabivaltioiden liittoon vastaava valtuuskunta