Francisca BENNASAR TOUS : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Espanja)

Varapuheenjohtaja 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Naisten oikeuksien valiokunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 10-10-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 20-02-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta