Tony A. CUNNINGHAM : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan Unionin välisen sopimuksen yhteiskokouksessa (AKT-EU)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Keski-Aasiaan ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Keski-Aasiaan ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 02-05-1995 / 20-06-1996 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Romanian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 20-01-1998 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta