Blaise ALDO : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Jäsen
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Ranska)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan Unionin välisen sopimuksen yhteiskokouksessa (AKT-EU)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Unkarin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Unkarin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 13-05-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 15-09-1997 / 01-10-1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta