Aldo ARRONI : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Forza Europa -ryhmä - Taloudenhoitaja
  • 05-07-1995 / 23-10-1996 : Unioni Euroopan puolesta - Taloudenhoitaja
  • 24-10-1996 / 14-06-1998 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Puolan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Tsekin tasavaltaan, Slovakian tasavaltaan ja Sloveniaan vastaava valtuuskunta
  • 16-03-1995 / 11-07-1995 : Valtuuskunta Euroopan talousalueen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa (VET)
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Puolan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta Euroopan talousalueen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa (VET)
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Sloveniaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 28-01-1997 : Budjettivaliokunta
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Etelä-Amerikan ja MERCOSUR-maihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 22-01-1997 / 08-06-1998 : Raha-asiain alivaliokunta
  • 14-10-1997 / 08-06-1998 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 08-06-1998 : Suhteista Etelä-Amerikan ja MERCOSUR-maihin vastaava valtuuskunta
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 08-12-1998 / 23-02-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa