Irene CREPAZ : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Sozialdemokratische Partei Österreichs (Itävalta)

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Suhteista Bulgariaan ja Romaniaan vastaava valtuuskunta
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 24-10-1995 / 10-11-1996 : Valtuuskunta EU:n ja Bulgarian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Naisten oikeuksien valiokunta