Riitta JOUPPILA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Kansallinen Kokoomus (Suomi)

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Unkarin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Tutkimusta, teknologista kehittämistä ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 12-07-1995 / 10-11-1996 : Valtuuskunta EU:n ja Unkarin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta