Ritva Tellervo LAURILA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 13-04-1999 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 10-11-1996 : Kansallinen Kokoomus (Suomi)
  • 13-04-1999 / 19-07-1999 : Kansallinen Kokoomus (Suomi)

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 07-04-1995 / 10-11-1996 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 12-07-1995 / 10-11-1996 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 10-11-1996 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta