Luigi CALIGARIS : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Forza Europa -ryhmä - Jäsen
  • 05-07-1995 / 31-01-1997 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen
  • 01-02-1997 / 18-02-1997 : Sitoutumattomat
  • 19-02-1997 / 19-07-1999 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 13-11-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista ASEA:n jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 02-10-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 06-10-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 20-10-1997 / 13-11-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta
  • 18-09-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta