Gerfrid GAIGG : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 24-01-1996 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 24-01-1996 : Österreichische Volkspartei (Itävalta)

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 19-01-1995 / 24-01-1996 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 12-07-1995 / 24-01-1996 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 24-01-1996 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta