Hadar CARS : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 28-02-1995 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen
  • 01-03-1995 / 08-10-1995 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen
  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Folkpartiet liberalerna (Ruotsi)
  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Folkpartiet liberalerna (Ruotsi)

Varapuheenjohtaja 

  • 13-10-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Bulgarian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Suhteista Mashrek-maihin ja Persianlahden valtioihin vastaava valtuuskunta
  • 19-01-1995 / 27-10-1995 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Mashrek-maihin ja Persianlahden valtioihin vastaava valtuuskunta
  • 11-10-1995 / 13-10-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Bulgarian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 27-10-1995 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kaakkois-Eurooppaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kaakkois-Eurooppaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kaakkois-Eurooppaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 19-07-1995 : Väliaikainen työllisyysvaliokunta
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Budjettivaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 02-12-1997 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta