Holger GUSTAFSSON : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Kristdemokratiska samhällspartiet (Ruotsi)

Jäsen 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Suhteista ASEA:n jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 07-04-1995 / 08-10-1995 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 12-07-1995 / 08-10-1995 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin, Kaakkois-Aasiaan ja Korean tasavaltaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta