Corrado AUGIAS : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Italia)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Italia)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Vetoomusvaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 17-07-1997 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta