Claudio AZZOLINI : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Forza Europa -ryhmä - Jäsen
  • 05-07-1995 / 23-10-1996 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen
  • 24-10-1996 / 09-12-1996 : Unioni Euroopan puolesta - Varapuheenjohtaja
  • 10-12-1996 / 14-06-1998 : Unioni Euroopan puolesta - Puheenjohtaja
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta

Varajäsen 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta