Ombretta COLLI : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Forza Europa -ryhmä - Jäsen
  • 05-07-1995 / 14-06-1998 : Unioni Euroopan puolesta - Jäsen
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 30-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Romanian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 26-09-1994 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Romanian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta

Varajäsen 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 18-02-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Liettuaan vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 08-06-1998 : Valtuuskunta EU:n ja Liettuan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta