Quinídio CORREIA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 30-10-1995 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 30-10-1995 / 19-07-1999 : Partido Socialista (Portugali)

Jäsen 

  • 17-11-1995 / 19-04-1996 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 19-04-1996 / 15-01-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 23-10-1998 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Sloveniaan vastaava valtuuskunta
  • 23-10-1997 / 19-07-1999 : Kalatalousvaliokunta
  • 23-10-1998 / 13-01-1999 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 13-01-1999 / 19-07-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Sloveniaan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 16-11-1995 / 15-01-1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1997 / 22-10-1998 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 23-10-1998 / 13-01-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta