Felipe CAMISÓN ASENSIO : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 12-12-1995 / 09-06-1996 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 10-06-1996 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 12-12-1995 / 19-07-1999 : Partido Popular (Espanja)

Puheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 19-01-1996 / 15-01-1997 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 19-01-1996 / 15-01-1997 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 17-02-1997 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta

Varajäsen 

  • 18-01-1996 / 15-01-1997 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Tutkimusta, teknologista kehittämistä ja energia-asioita käsittelevä valiokunta