Sirkka-Liisa ANTTILA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 11-11-1996 / 30-03-1999 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 11-11-1996 / 30-03-1999 : Suomen Keskusta (Suomi)

Jäsen 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 30-03-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Latviaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 30-03-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 14-10-1997 / 30-03-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Latvian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa