Jörn Johan DONNER : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Suomen Sosialidemokraattinen Puolue/Finlands Socialdemokratiska Parti (Suomi)

Jäsen 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Tsekin tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kalatalousvaliokunta