Kirsi Katariina PIHA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 11-11-1996 / 12-11-1996 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 13-11-1996 / 02-03-1998 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 03-03-1998 / 15-12-1998 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 16-12-1998 / 29-03-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 11-11-1996 / 29-03-1999 : Kansallinen Kokoomus (Suomi)

Puheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Viroon vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 29-03-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Viron välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Jäsen 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Suhteista Viroon, Liettuaan ja Latviaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 29-01-1997 : Suhteista Viroon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 29-03-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta

Varajäsen 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 29-03-1999 : Budjettivaliokunta
  • 16-01-1997 / 29-03-1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta