Stéphane BUFFETAUT : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 20-07-1997 / 19-07-1999 : Riippumattomat kansakuntien Euroopan puolesta -ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 20-07-1997 / 19-07-1999 : Mouvement pour la France (Ranska)

Jäsen 

  • 19-09-1997 / 14-05-1998 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 13-03-1998 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 14-05-1998 / 19-07-1999 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 19-09-1997 / 14-05-1998 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 19-09-1997 / 19-07-1999 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 22-10-1997 / 13-03-1998 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 22-10-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Slovakian tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 14-05-1998 / 19-11-1998 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta