Robert Jan GOEDBLOED : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-09-1998 / 19-07-1999 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-09-1998 / 19-07-1999 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (Alankomaat)

Varajäsen 

  • 16-09-1998 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 19-11-1998 / 19-07-1999 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta