Doros CHRISTODOULIDIS : 5. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-04-2003 / 30-04-2004 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Tarkkailija
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-04-2003 / 30-04-2004 : Anorthotiko Komma Ergazomenou Laou - Aristera - Nees Dinameis (Kypros)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Anorthotiko Komma Ergazomenou Laou - Aristera - Nees Dinameis (Kypros)

Jäsen 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Ulkoasioiden, ihmisoikeuksien sekä yhteisen turvallisuuden ja puolustuspolitiikan valiokunta

Tarkkailija 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Ulkoasioiden, ihmisoikeuksien sekä yhteisen turvallisuuden ja puolustuspolitiikan valiokunta