Massimo CACCIARI : 5. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 20-07-1999 / 26-05-2000 : Euroopan liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 20-07-1999 / 26-05-2000 : I Democratici (Italia)

Jäsen 

  • 21-07-1999 / 26-05-2000 : Työllisyys- ja sosiaalivaliokunta
  • 29-09-1999 / 26-05-2000 : Valtuuskunta EU:n ja Sloveniaan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen 

  • 21-07-1999 / 26-05-2000 : Teollisuus-, ulkomaankauppa-, tutkimus- ja energiavaliokunta

all-activities 

Osallistuminen täysistuntoihin 
Täysistuntopuheenvuorot ja kirjalliset lausumat keskusteluista Työjärjestyksen 204 artikla ja 171 artiklan 11 kohta