Françoise GASPARD : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 31-08-1981 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 31-08-1981 : Parti socialiste (Ranska)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 08-02-1981 : Budjettivaliokunta
  • 09-02-1981 / 31-08-1981 : Oikeusasioita käsittelevä valiokunta