Frans G. van der GUN : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 31-12-1981 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 31-12-1981 : Christen Democratisch Appèl (Alankomaat)

Puheenjohtaja 

  • 19-07-1979 / 31-12-1981 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta

Jäsen 

  • 24-10-1979 / 31-12-1981 : Valtuuskunta Euroopan talousyhteisön ja Turkin välisessä