Guido GONELLA : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 19-08-1982 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 19-08-1982 : Democrazia cristiana (Italia)

Varapuhemies 

  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Euroopan Parlamentti
  • 18-07-1979 / 18-01-1982 : Euroopan parlamentin puhemiehistö
  • 20-01-1982 / 19-08-1982 : Euroopan Parlamentti
  • 20-01-1982 / 19-08-1982 : Euroopan parlamentin puhemiehistö

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 19-08-1982 : Oikeusasioita käsittelevä valiokunta