Alfons GOPPEL : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Christlich-Soziale Union in Bayern e.V. (Saksa)

Puheenjohtaja 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Itävaltaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Oikeusasioita käsittelevä valiokunta