Anselmo GOUTHIER : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito comunista italiano (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Jugoslaviaan vastaava valtuuskunta

Kvestori 

  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Euroopan Parlamentti
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Euroopan parlamentin puhemiehistö

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Budjettivaliokunta
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Kvestorit