François-Marie GERONIMI : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-10-1980 / 23-07-1984 : Euroopan edistyksellisten demokraattien ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-10-1980 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Ranska)

Jäsen 

  • 13-02-1981 / 20-01-1982 : Liikennevaliokunta
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Valtakirjojen tarkastusta käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 11-04-1983 / 15-12-1983 : Suhteista Mashrek-maihin vastaava valtuuskunta
  • 16-12-1983 / 23-07-1984 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen