Alberto GHERGO : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 10-04-1983 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Democrazia cristiana (Italia)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 12-02-1981 / 20-01-1982 : Tutkimusta ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta