Michael GALLAGHER : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 12-12-1983 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 13-12-1983 / 23-07-1984 : Itsenäisten ryhmien ja jäsenten tekninen koordinaatioryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Varapuheenjohtaja 

  • 20-07-1979 / 16-03-1980 : Tutkimusta ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 17-03-1980 / 20-01-1982 : Tutkimusta ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Tutkimusta ja energia-asioita käsittelevä valiokunta

Jäsen 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta