Achillefs GEROKOSTOPOULOS : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 02-11-1981 / 23-10-1983 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 24-10-1983 / 23-07-1984 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Nea Dimokratia (Kreikka)

Puheenjohtaja 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista EFTA-maiden parlamenttien jäsenten komiteaan vastaava

Jäsen 

  • 17-11-1981 / 20-01-1982 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua