Edith CRESSON : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 16-06-1981 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 16-06-1981 : Parti socialiste (Ranska)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 10-12-1979 : Työjärjestystä ja vetoomuksia käsittelevä valiokunta
  • 20-07-1979 / 16-06-1981 : Maatalousvaliokunta