Pierre-Bernard COUSTÉ : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 13-10-1980 / 23-07-1984 : Euroopan edistyksellisten demokraattien ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 13-10-1980 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 16-10-1980 / 23-07-1984 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 16-10-1980 / 20-01-1986 : Tutkimusta ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1982 / 27-04-1983 : Budjettivaliokunta
  • 28-04-1983 / 23-07-1984 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta