Tullia CARETTONI ROMAGNOLI : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Indipendenti di sinistra (Italia)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 27-09-1979 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 28-09-1979 / 20-01-1982 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 10-12-1979 / 08-03-1982 : Valtuuskunta Euroopan talousyhteisön ja Turkin välisessä
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta