Francisque COLLOMB : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Union pour la France en Europe (Ranska)

Jäsen 

  • 19-07-1979 / 20-05-1983 : Talous- ja raha-asioita käsittelevä valiokunta