Domenico CERAVOLO : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito comunista italiano (Italia)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 27-09-1979 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 28-09-1979 / 23-07-1984 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Itä-Euroopan maihin vastaava valtuuskunta